Vážení farníci,

na základě vyhlášení nouzového stavu a dalších opatření,

SE RUŠÍ KONÁNÍ MŠÍ SVATÝCH O NEDĚLÍCH I VE VŠEDNÍ DNY!

Po tuto dobu uděluje brněnský biskup Vojtěch Cikrle výjimku od osobní účasti na nedělní mši svaté a vyzývá ke sledování přenosů bohoslužeb na televizi Noe, online přenosů, případně k poslechu na rádiu Proglas. Dále také k domácí četbě Písma a k modlitbám.

Ježíše Krista můžeme v těchto případech přijímat duchovně, tedy vyjádřením touhy po jeho přijetí a spojením se s ním v duchovní jednotě.

Uvědomujeme si v této situaci, jakým nesamozřejmým darem je pro nás možnost účastnit se nedělní mše svaté a přijímat eucharistii ve společenství církve. Je však nutné také respektovat opatření vlády, jejichž smyslem je snížení možnosti šíření nákazy koronoviru a tedy udělat co nejvíc pro ochranu zdraví našeho i druhých.

Nepanikařme, ale také buďme opatrní a ohleduplní!

Přispějme i modlitbou ke společnému řešení této nepříznivé situace, která se týká všech!

Kdo jiný nám v této situaci stojí po boku, než Panna Maria Karmelská, sv. Mikuláš a sv. Zdislava. Tak i jim svěřujme své obavy a prosme o Boží požehnání a pomoc pro nás, pro rodiny, národ, nemocné, zdravotníky a brzké vyřešení nepříjemné situace!

Dne 12. března 2020.

V modlitbě o. Václav

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.