ZMĚNA OPATŘENÍ PRO BOHOSLUŽBY !

Vláda nyní nemůže omezovat počet účastníků a zasahovat do liturgie (zakazovat zpěv), a proto tato vládní opatření byla od 26. dubna zrušena. Je tedy na duchovních správcích, aby zajistili dodržování hygienických opatření a ochranu zdraví účastníků bohoslužeb v místních podmínkách a v tomto období, kdy ještě není vyhráno a je třeba určité opatrnosti a ohleduplnosti.

Bylo sice zrušeno omezení na 10% kapacity, ale počet účastníků je přesto limitován prostorem kostela a 2m rozestupy. V kostele v Heřmanově to je cca 40 osob. Když bude tato kapacita naplněna, můžete zůstat před kostelem, kde bude případně puštěn reproduktor a přinášeno svaté přijímání.

Hromadný zpěv je stále jedním z rizikových faktorů šíření viru zvláště v uzavřených prostorách při větším počtu lidí. Pokud tedy budete zpívat, pak prosím tiše či polohlasně. S respirátorem to stejně více nejde. Nesundávejte si kvůli zpěvu respirátor z nosu či úst.

K účasti na mších svatých není aktuálně potřeba on-line rezervace místa.

Svaté přijímání v neděli mimo mši již nebude podáváno!

Účastníci všech bohoslužeb jsou povinni:

• dezinfikovat si ruce při vstupu do kostela
  • mít nasazený respirátor či nanoroušku přes nos i ústa
  • dodržovat 2m rozestupy (vyjma členů domácnosti)

V kropenkách nadále nebude svěcená voda.

Je vynecháváno pozdravení pokoje podáním ruky.

Žádám účastníky bohoslužeb, aby dodržovali daná hygienická opatření a chovali se k sobě ohleduplně!

Přece nejde jen o to, co nám řekne a jak nás omezuje, chrání či podporuje vláda, ale o naši vzájemnou ohleduplnost, ochranu a podporu!